Palác Nisa Liberec - pronájem: byty, nebytové prostory

Pronájem nebytových prostor, bytů v paláci Nisa v Liberec - Juriga s.r.o.

Historie

Historie:

Soukenné náměstí vzniklo na křižovatce dvou důležitých obchodních cest. Dům č.p. 26 stojí na místě, kde již v roce 1559 stál panský mlýn a pila. Ve dvacátých letech 20.století se začala projevovat snaha po vytvoření nového moderního centra města. V roce 1929 byl na místě mlýna, pily, ale i domů č.p. 27 a 53 postaven desetipodlažní dům ( v té době nejvyšší stavba ve městě) pro italskou pojišťovnu Assicurationi Generali a Moldaia Generali. Náročnou stavbu navrhl pražský architekt Franz Lehmann, postavena byla libereckými stavebními firmami Pittel a Brausewetter spolu s Gustavem Sachrem Původně měl být dům hotelem. V prvních dvou patrech nakonec byla umístěna velmi oblíbená kavárna Grand Café Generali, vyšší patra byla obytná a v nejvyšším patře vznikly ateliéry.
Dům byl po druhé světové válce znám jako kavárna Procházka po národním správci.

 

 

 

Současnost a budoucnost:

Dne 14.7.2005 vydražil objekt paláce Nisa místní rodák a podnikatel pan Vlastimil Juriga.
Objekt převzal od bývalého vlastníka (Města Liberce) v havarijním stavu. Rád by dům zrekonstruoval, aby ho občané města Liberce mohli právem považovat za obdivovanou dominantu města.
Neboť je potřeba mnoho finančních prostředků na celkovou rekonstrukci paláce Nisa, budou práce rozděleny do několika let.
Nový majitel věří, že se mu povede domu vrátit jeho zaslouženou pozici na Slunci a všichni si budou vážit bydlení v jedné z nejdiskutovanějších staveb Liberce.